Nipi ÖKU Sünnilugu ja tutvustus

Kaartide sünnilugu
Mina olen Helina- Nipi Öku korrutamise kaartide idee autor.
Nipi Öku kui hea õpiabi sündis 2020.aasta oktoobris Läänemaal tänu minu enda pojale Henrile. Teatavasti on korrutustabeli meelde jätmine parajaks pähkliks paljudele lastele ja nii oli ka minu omale. Otsisin internetist materjali, kus oleks korrutustabeli õppimiseks välja toodud ka seoseid-nippe, aga kõik oli ikkagi liiga üldine või keeruline. Otsustasin asja ise käsile võtta ja valmisid kaardid koos lihtsate mängudega, mis aitavad lapsel õppida.
Nime- Nipi Öku- inspiratsioon tuli iseenesest. Tegu on kaaridega, kust leiab õppimiseks vajalikke nippe, sealt tuligi sõna "Nipi". Öku on teada kui öökulli hellitav nimi. Öökull on tuntud kui tarkuse ja abivalmiduse sümbol ning paljude õppeasutuste ja -vahendite logolt võib leida just teda . Tahtsin, et kaartidel oleks natuke erilisem tähendus ja mõjuks õppivale lapsele positiivselt, seega said nad nime. 
Kõige alguses tegin oma lapsele korrutustehted koos erinevate piltidega. Need jäid aga mingil põhjusel sahtlisse seisma.
Arendasin kaarte edasi ning loovus hakkas mingil hetkel ise tööle ja mõtted jooksma. Algselt oli öökull võetud kujundusprogrammist, aga poja õpetaja Merlin andis mõtte, et öökullike võiks rohkem elada ja numbritega trikke teha. Nipi Ökule andis lõpuks välimuse ja pani numbritega „võimlema“ 16-aastane andekas Haapsalu kunstnik Kenele Pärnaste.

Kaarte aitasid täiendada õpetajad ja jagasin neid ka lastele katsetamiseks. Esimesed kaardid ei olnud mängudega poolelt lamineeritud ja näidete sõnastusega tuli veel veidi tööd teha. Laste poolt tuli väga positiivne tagasiside ja kui õpetajad ütlesid, et siiani olidki puudu just sellised kaardid, siis sain julgust, et Nipi Ökule lennujõudu juurde anda. Korrutustabelit hakatakse õppima juba teises klassis. Põhiline sihtgrupp on 1.-4.klassi õpilased.

 Nii nagu lapsed proovivad korrutustabelit meelde jätta, nii maadleb ka Nipi Öku erinevate numbritega. Lõpuks ühiselt pusides ja mängides saab seegi vajalik oskus selgeks. :)

Kaartide tutvustus
Nipi Öku korrutamise kaardid sobivad õppimiseks 2.-4.klassi õpilasele. Pakis on 11 kaarti korrutustabeli iseseisvaks õppimiseks (0-10). Esimesel poolel on tehted ühe numbrigrupiga ja lihtne reegel-nipp, kuidas paremini meelde jätta. Teisel kaardi poolel on mäng selle numbrigrupi kohta, mida laps parasjagu õpib. Suureks laste lemmikuks on kaheksaga korrutamise kaardil olev minitsirkuse mäng. Kuuega korrutamise kaardi mängu näitele on vaatamata paljudest-paljudest kontrollimistest sisse vupsanud väike aps, kuid õnneks ei takista see õppimist ja edasi mängimist. 
Mängud on lihtsad ja neid saab mängida ka koos pere, sõprade või klassikaaslastega. Kõik mängud on erinevad ja toetavad last korrutustabeli õppimisel, selleks et lapsel säiliks ka põnevus. Emana tean hästi, mida tähendab lapse motiveerimine ja tagant utsitamine, et koolitööd saaks tehtud. Seetõttu töötavad Nipi Öku kaardid ka motivatsioonikaartidena. Kordamine olevat ju tarkuse ema. :)  
Kaardid on A6 mõõdus (tavaline ümbriku suurus) ja pakendatud taassuletavasse ümbrikusse. Kaartide mängudega pool on materjalist, mis kannatab kustutamist ja uuesti üle kirjutamist. Seega kui peres on mitu last, siis saavad ka väiksemad õed-vennad neid tulevikus kasutada. Ideaalseks abivahendiks ka kooliõpetajatele, kes otsivad alternatiive tavalistele prinditavatele töölehtedele.
Algselt ei olnud mul võimalik täringuid kaartidega koos pakkuda, kuid alates 12.02.2021 saan pakkuda komplekti. Lisaks täringutele tuleb pakiga kaasa ka kustutajaga marker! :)
Kui nuppe pole (vajalikud minitsirkust mängides), siis soovitan abiks võtta näiteks legomehikesed või üllatusmuna seest saadud kujukesed, siis on õppimine veelgi lõbusam. 

Nipi Öku korrutamise kaartide väärtus on 9,90 eurot (pakiautomaati tellides lisandub transpordikulu). Kaarte saab tellida siitsamast läbi Nipi Öku e-poe, kirjutades Facebooki sõnumitesse või e-mailile nipikaardid@gmail.com.
Alates 5 paki tellimisel kehtib soodustus ja  soodustuse saamiseks palun kirjutada e-mailile nipikaardid@gmail.com.
Kiireloomulised küsimused saavad vastuse telefoni teel ja kõned on oodatud numbril +372 5627 0175 (Helina).
Nipi Ökul on ka korrutustabeli plakat, mis erineb tavalistest tabelitest seetõttu, et seal on välja toodud ka nipid-seosed (nagu korrutamise kaartide esimesel poolel).

Vahvate korrutamisteni!
Helina /Nipi Öku
Tekkis mõtteid ja ettepanekuid? Kirjuta julgelt! :)
Email again:
Järgmine
Nipi Öku leiad ka Facebookist ja Instagramist

Lisa kommentaar

Email again: