Nipi Öku nipikaartide sünnilugu ja tutvustus

Kaartide sünnilugu
Mina olen Helina- Nipi Öku korrutamise kaartide idee autor ja kujundaja.
Nipi Öku kui hea õpiabi sündis 2020.aasta oktoobris Läänemaal tänu minu enda pojale Henrile. Teatavasti on korrutustabeli meelde jätmine parajaks pähkliks paljudele lastele. Otsisin internetist materjali, kus oleks korrutustabeli õppimiseks välja toodud ka seoseid-nippe, aga kõik oli ikkagi liiga üldine või keeruline. Otsustasin asja ise käsile võtta.
Nime- Nipi Öku- inspiratsioon tuli iseenesest. Tegu on kaartidega, kust leiab õppimiseks vajalikke nippe, sealt tuligi sõna "Nipi". Öökull ehk Öku on tuntud kui tarkuse ja abivalmiduse sümbol ning paljude õppeasutuste ja -vahendite logolt võib leida just teda. Tahtsin, et kaartidel oleks natuke erilisem tähendus ja mõjuks õppivale lapsele positiivselt, seega said kaardid nime. Sündis bränd nimega Nipi Öku (kui nüüd moodsalt end väljendada).
Kõige alguses tegin oma lapsele korrutustehete ja erinevate piltidega A4 lehti. Need jäid aga mingil põhjusel sahtlisse seisma, ilmselt meenutas selline lähenemine liialt matemaatika tundi...
Arendasin mõtet edasi ning loovus hakkas mingil hetkel ise tööle. Algselt oli öökull võetud kujundusprogrammist, aga tolleaegne poja klassiõpetaja Merlin andis mõtte, et öökullike võiks rohkem elada ja numbritega trikke teha. Nipi Ökule andis lõpuks välimuse andekas Haapsalu noorkunstnik Kenele Pärnaste.  Nii nagu lapsed proovivad korrutustabelit meelde jätta, nii maadleb ka numbritega Nipi Öku. Lõpuks ühiselt pusides ja mängides saab seegi vajalik oskus selgeks. :)

Kaarte aitasid täiendada õpetajad ja esimesi prototüüpe jagasin ka lastele katsetamiseks. Esimesed kaardid ei olnud mängudega poolelt lamineeritud ja näidete sõnastusega tuli veel tööd teha. Laste poolt tuli väga positiivne tagasiside ja kui õpetajad ütlesid, et siiani olidki puudu just sellised kaardid, siis sain julgust, et Nipi Ökule lennujõudu juurde anda. Ja lennanud on Nipi Öku juba üle aasta... Tasa ja madalalt, aga proovib koguda kõrgust.

 Korrutustabelit hakatakse õppima juba teises klassis. Põhiline sihtgrupp on 2.-4.klassi õpilased.

2021.aasta kevadel kui koolid ja lasteaiad olid distantsõppel, siis tekkis vajadus väiksemale pojale (sel ajal 5-aastane) tähti õpetada. Kuna minu lapsele meeldivad erinevad mängud, siis kujundasin kaardid, mis sobiks just temale ja lastele, kellele meeldib vaheldus. Sündisid Nipi Öku tähemängud, mis on saadaval nii A5 mõõdus kaartidena kui ka tegelusvihikuna. Sarnaselt korrutamise kaartidele on tähekaardidki korduvkasutatavad (kirjuta, kustuta nii palju kui soovid!). 


Kaartide tutvustus
Nipi Öku korrutamise kaardid sobivad õppimiseks 2.-4.klassi õpilasele. Pakis on 11 kaarti korrutustabeli iseseisvaks õppimiseks (0-10). Esimesel poolel on tehted ühe numbrigrupiga ja lihtne reegel-nipp, kuidas paremini meelde jätta. Teisel kaardi poolel on mäng selle numbrigrupi kohta, mida laps parasjagu õpib. Suureks laste lemmikuks on kaheksaga korrutamise kaardil olev minitsirkuse mäng. 
Mängud on lihtsad ja neid saab mängida ka koos pere, sõprade või klassikaaslastega. Kõik mängud on erinevad ja toetavad last korrutustabeli õppimisel, selleks et lapsel säiliks ka põnevus. Emana tean hästi, mida tähendab lapse motiveerimine ja tagant utsitamine, et koolitööd saaks tehtud. Seetõttu töötavad Nipi Öku kaardid ka motivatsioonikaartidena. Kordamine olevat ju tarkuse ema. :)  
Kaardid on A6 mõõdus (tavaline ümbriku suurus) ja pakendatud taassuletavasse ümbrikusse. Kaardid on materjalist, mis kannatab kustutamist ja uuesti üle kirjutamist. Seega kui peres on mitu last, siis saavad ka väiksemad õed-vennad neid tulevikus kasutada. Ideaalseks abivahendiks ka kooliõpetajatele, kes otsivad alternatiive tavalistele prinditavatele töölehtedele.
Kui nuppe pole (vajalikud minitsirkust mängides), siis soovitan abiks võtta näiteks legomehikesed või üllatusmuna seest saadud kujukesed, siis on õppimine veelgi lõbusam. 
Kaarte saab tellida siitsamast läbi Nipi Öku e-poe või saada alloleva vormi kaudu oma soov/päring. Kui on soov tellida klassile, siis tasub kindlasti pakkumist küsida. 

Vahvate korrutamisteni!
Helina /Nipi Öku
Soovin kaarte
Email again:
Järgmine
Nipi Öku leiad ka Facebookist ja Instagramist

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: